Spektakl “The Fairy Queen” na Festiwalu Teatralnym w Wuzhen

26 paź—28 paź 2019

Festiwal Teatralny w Wuzhen

Shifo South Rd., Wuzhen Town, Tongxiang, Zhejiang, 314501 China

Michał Znaniecki, 2008, fot. Jacek Wajszczak/East News

Michał Znaniecki

Już po raz czwarty widzowie Festiwalu Teatralnego w Wuzhen będą mieli okazję obejrzeć produkcję teatralną z Polski. W dniach 26-28 października na festiwalu zaprezentowany zostanie spektakl “The Fairy Queen” w reżyserii Michała Znanieckiego.

Festiwal Teatralny w Wuzhen to wydarzenie powołane do życia przed siedmioma laty przez chińskiego reżysera teatralnego Meng Jinghuia. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych festiwali teatralnych w Chinach, cenionym za atrakcyjną lokalizację – w zabytkowym miasteczku w okolicach Szanghaju – oraz dobry poziom programowania.

Instytut Adama Mickiewicza nawiązał współpracę z Festiwalem w 2015 roku, kiedy w Wuzhen pokazano “Portrety wiśniowego sadu” Teatru Pieśń Kozła. W 2016 roku IAM wsparł wystawienie na Festiwalu “Wroga Ludu” Starego Teatru z Krakowa w reżyserii Jana Klaty, a w 2018 roku spektaklu “Jeden gest” Wojtka Ziemilskiego, prezentowany częściowo w języku migowym.

Spektakl “The Fairy Queen” w reżyserii Michała Znanieckiego został oparty na motywach “Snu nocy letniej” Williama Szekspira oraz twórczości Mickiewicza i Słowackiego. Produkcję wzbogaca muzyka na żywo – arie operowe Henry’ego Purcella oraz atrakcyjna scenografia obejmująca jezioro, po którym aktorzy i śpiewacy przemieszczają się w łodziach, pośród projekcji wyświetlanych na ekranach wodnych. Spektakl prezentowano w 2015 roku na Festiwalu Opera Tigre w Argentynie oraz w 2016 we Wrocławiu w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury.

https://culture.pl/pl/wydarzenie/spektakl-the-fairy-queen-na-festiwalu-teatralnym-w-wuzhen

http://www.wuzhenfestival.com/index_en.php?m=Xijujie&a=teyaojumu&aid=724